Burza przyniosła 85.7 mm opadu w Walimiu

Burza przyniosła 85.7 mm opadu w Walimiu

Wyjątkowo wydajne opadowo burze pojawiły się lokalnie na Dolnym Śląsku. W Walimiu w ciągu ok. 2 godzin spadło aż 85.7 mm opadu. W czasie największego natężenia opadu w ciągu 10 minut spadło ok 12 mm opadu. Brak informacji o potencjalnych szkodach.

Źródło: Monitor Pogodynki IMGW.

Print Friendly, PDF & Email

11 Replies to “Burza przyniosła 85.7 mm opadu w Walimiu”

 1. W 2 h – 85 mm to chyba norma miesięczna dla Walimia! Jak takie opady zaczną dominować latem, retencja wodna będzie coraz gorsza. We Wroclawiu spadł ledwie 1 mm, a do tego duchota: aktualnie 29 C i 60%.

   1. Wystarczy, że np. w modelu wilgotność była nieco niższa niż naprawdę. To wystarczy aby CAPE wyszło za niskie i nie było burzy.

    Konwekcja nie jest łatwa do modelowania. A konwekcja z chmurami to już w ogóle.

    1. Obserwowałem ją na radarach, rdzeń był stacjonarny lub floktuował nieznacznie na południe. Za nim rozciągał się „pióropusz” w kierunku północnym. Jak już układ stracił równowagę ruszył na północ.

 2. W Koninie przeszła istna nawałnica. Silny wiatr, obfite opady deszczu i grad. Efekt? powalone drzewa i zalane ulice. Co ciekawe mieszkam 15 km od Konina(jak i od Koła i
  od Turku :p) i u mnie padał lekki deszczyk i trochę zagrzmiało. Wiatr jednak był dość mocny, ale po kilku minutach ustąpił.

  1. W pobliskiej Słupcy dmuchnęło 24 m/s! Nadejście burzy przerwało wzrost temperatury, która sięgnęła 34,9 (szkoda, że z takich małych stacji nie ma informacji o tmax i tmin dobowych)

 3. Jak ja zazdroszczę wszystkim tym, u których choć trochę popadało! Północ lubuskiego: powiało w nocy mocniej i… to wszystko! Zero opadów. Zagrożenie pożarowe w lasach ogromne i teraz ten silniejszy wiatr bez opadów jeszcze to potęguje. Kiedy zacznie tutaj padać? :-(

 4. Eh, a u mnie fatalny sezon burzowy, chyba najgorszy jaki pamiętam w życiu. W tym roku były może ledwo ze 2-3 burze…a tak to tylko pada deszcz.

 5. A czy w prognozach widać jakieś opady deszczu dla Polski Zachodniej? Jest bardzo sucho, wczoraj w Wielkopolsce troszeczkę popadało, ale dziś już nie ma śladu po deszczu. Żadnej burzy, żadnego deszczu od wielu tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.