Burza przyniosła 85.7 mm opadu w Walimiu

Burza przyniosła 85.7 mm opadu w Walimiu

Wyjątkowo wydajne opadowo burze pojawiły się lokalnie na Dolnym Śląsku. W Walimiu w ciągu ok. 2 godzin spadło aż 85.7 mm opadu. W czasie największego natężenia opadu w ciągu 10 minut spadło ok 12 mm opadu. Brak informacji o potencjalnych szkodach.

Źródło: Monitor Pogodynki IMGW.

11 Replies to “Burza przyniosła 85.7 mm opadu w Walimiu”

 1. W 2 h – 85 mm to chyba norma miesięczna dla Walimia! Jak takie opady zaczną dominować latem, retencja wodna będzie coraz gorsza. We Wroclawiu spadł ledwie 1 mm, a do tego duchota: aktualnie 29 C i 60%.

   1. Wystarczy, że np. w modelu wilgotność była nieco niższa niż naprawdę. To wystarczy aby CAPE wyszło za niskie i nie było burzy.

    Konwekcja nie jest łatwa do modelowania. A konwekcja z chmurami to już w ogóle.

    1. Obserwowałem ją na radarach, rdzeń był stacjonarny lub floktuował nieznacznie na południe. Za nim rozciągał się “pióropusz” w kierunku północnym. Jak już układ stracił równowagę ruszył na północ.

 2. W Koninie przeszła istna nawałnica. Silny wiatr, obfite opady deszczu i grad. Efekt? powalone drzewa i zalane ulice. Co ciekawe mieszkam 15 km od Konina(jak i od Koła i
  od Turku :p) i u mnie padał lekki deszczyk i trochę zagrzmiało. Wiatr jednak był dość mocny, ale po kilku minutach ustąpił.

  1. W pobliskiej Słupcy dmuchnęło 24 m/s! Nadejście burzy przerwało wzrost temperatury, która sięgnęła 34,9 (szkoda, że z takich małych stacji nie ma informacji o tmax i tmin dobowych)

 3. Jak ja zazdroszczę wszystkim tym, u których choć trochę popadało! Północ lubuskiego: powiało w nocy mocniej i… to wszystko! Zero opadów. Zagrożenie pożarowe w lasach ogromne i teraz ten silniejszy wiatr bez opadów jeszcze to potęguje. Kiedy zacznie tutaj padać? :-(

 4. Eh, a u mnie fatalny sezon burzowy, chyba najgorszy jaki pamiętam w życiu. W tym roku były może ledwo ze 2-3 burze…a tak to tylko pada deszcz.

 5. A czy w prognozach widać jakieś opady deszczu dla Polski Zachodniej? Jest bardzo sucho, wczoraj w Wielkopolsce troszeczkę popadało, ale dziś już nie ma śladu po deszczu. Żadnej burzy, żadnego deszczu od wielu tygodni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com