Burze – teraz

Burze – teraz

Prognozy prognozami, a aktualnie burzowo robi się na Śląsku i Małopolsce – niewiele modeli przewidziało taką sytuację. Jeśli ktoś wybiera się w Tatry, niech lepiej to sobie dobrze przemyśli – po Słowackiej stronie znajduje się potencjalnie groźna komórka burzowa.

Print Friendly, PDF & Email

6 Replies to “Burze – teraz”

  1. No risk no fun. Nie ma to jak spotkać burzę na szczycie Giewontu. To musi być niezapomniane przeżycie. Szkoda że ja wchodziłem w tym roku przy ładnej pogodzie.

  2. Rekordu nie będzie, ale w Baranowie Sand. już ponad 34 C i jest po prostu nieznośnie. Komórki które mijają Kraków i zbliżają się do Nowego Sącza wyglądają paskudnie. Ktoś z kolegów wybiera się pod namiot. Ja bym odpuścił, przeżyłem grad nad rzeką i – nigdy więcej.

  3. Kolejne burze i nawałnice wieczorem i w nocy?

    Coś się wydaje, że także jutro zamiast o nadzwyczaj wysokich Tmax [które na S/E tak, czy inaczej będą wysokie], po raz kolejny uwagę będziemy koncentrowali głównie na skutkach burz i ulew. Na TP kolejny news o prognozach takowych na linii Dolny Śląsk – Podlasie. A na podglądach satelitarnych widać już jak od strony Czech formuje się kolejna (super)komórka burzowa…

    1. No niestety Lucas, nie można mieć wszystkiego. Albo ekstremalne burze albo rekordowy upał. Jedno z drugim nigdy nie idzie w parze. To tak jakby zjeść ciastko i chcieć mieć ciastko.

  4. Nawet dla mnie – zupełnego laika meteo jest oczywiste, że „atmosfera gęstnieje”. O włos ominęły mnie potężne gradowe burze, które przeszły w rejonie Ożarowa – Annopola, a powietrze nadal aż lepi się do skóry. Na godz. 18.30 jest 28,9 C . Na mapie IMGW ostrzeżenia przed burzami dla całej Polski – dosyć rzadki przypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.