Dziś nawet do +37 stopni

Dziś nawet do +37 stopni

Dzisiaj (a w południowo-wschodniej Polsce również jutro) czeka nas największe natężenie upału. Temperatura przekroczyć powinna 35°C, część modeli pokazuje nawet wartości sięgające 37°C, model APRPEGE nawet do 38°C. W chwili obecnej najcieplej jest w Dobrogoszczu – około 33°C (być może jednak coś jest na rzeczy z prognozowanymi temperaturami nocnymi w tym regionie). Poniżej prezentujemy kilka map temperatury maksymalnej, jaka jest prognozowana na dzień dzisiejszy.

Model GFS:

Model ICON:

Print Friendly, PDF & Email

8 Replies to “Dziś nawet do +37 stopni”

  1. Oleśnica k.Wrocławia już 30 stopni. Koszmarnie się robi. Na mapkach widać, że dla mojego miasta jest 34. Niewielka to pociecha 34 zamiast 37 :)
    Patrzyłem na GFS i ECMWF i zapowiedzi mocno zelżały. Dla Oleśnicy (Wrocławia) już nie tak źle, bo już w weekend poniżej 30 (znośne 27-28), a w niedzielę i przyszłym tygodniu nawet poniżej 25 stopni. Jeszcze tydzień pozostał do tego terminu, więc na dwoje babka wróżyła, ale kto wie. Dobrze, że modele widzą zmiany. Tydzień z takimi temperaturami to byłby prawdziwy horror. W mieszkaniu byłoby znowu 32 (przy zamkniętych oknach z rana, a po nocy 28) jak miałem dwa lata temu. Wystarczy 20 stopni w nocy i mieszkanie nie chce się wychłodzić. Jak jest w dzień 30, a w nocy 16 to jest w miarę ok.

    1. W Kielcach temperatura o 10 rano przekroczyła 30°C i wynosiła ok 31°C. Szybkiemu wzrostowi temperatury towarzyszy bezchmurne niebo i duże nasłonecznienie.

  2. Swoją drogą zauważyłem, że wróciła obsługa obserwatorska na niektóre stacje IMGW (co prawda tylko w dzień, ale zawsze coś), czy planowane są dalsze powroty do pełnych obserwacji na następnych stacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.