2020/04/02 16:04

Najzimniejsza zima od 50 lat. Znowu.

TVN Meteo:

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/wielkiej-brytanii-grozi-najciezsza-zima-od-50-lat,179070,1,0.html

Express.co.uk:

http://www.express.co.uk/news/nature/604619/Long-range-weather-forecast-Britain-cold-winter-2015-arctic-snow-freeze

Dla przypomnienia niusy z zeszłego roku (artykuł powołuje się na tego samego J. Maddena).

http://www.irishexaminer.com/ireland/forecasters-predicting-big-freeze-this-winter-295473.html

Nawiasem mówiąc poprzednia zima była anonsowana jako zima stulecia. Być może obecna, jako najzimniejsza od lat pięćdziesięciu, miałaby być od poprzedniej zwyczajnie cieplejsza? Jeden Madden raczy to wiedzieć.

Print Friendly, PDF & Email

12
Dodaj komentarz

Please Login to comment
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
specTommyAstPawelRadegastlubelak Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Lucas wawa
Gość
Lucas wawa

Odnoszę wrażenie, że portale typu TVN-Meteo, czy TP lubią usensacyjniać swoje artykuły tego typu skrajnymi ocenami (prognozami), np. ekstra ostra zima vs. super “łagodna” zima, itp.
Intrygująca jest przy tym kwestia szukania powiązania zapowiedzi pogodowych na kolejne miesiące dla Europy z anomalią El Nino, nierzadko prowadząca do odmiennych ocen (prognoz)…

PS.
A tymczasem zanosi się na kolejny miesiąc z dodatnią „anomalią” termiczną w Polsce i ujemną na Wyspach Brytyjskich. Ciekawe czy, i na ile zmieni się to w półroczu chłodnym…(?)

ArcticHaze
Gość
ArcticHaze

NAO / AO zależy od tylu czynników, w tym niektórych dziejących się jesienią (śnieg na Syberii) lub nawet później (szybkie ocieplenia stratosfery), że zgadywanie jego znaku jeszcze latem to wróżenie z fusów. Ale przyjrzę się temperaturom oceanu i później spróbuję powróżyć z fusów ale pewnie pod wpisem o „najzimniejszej zimie”.

Lucas wawa
Gość
Lucas wawa

A będzie tak lub inaczej – ale na pewno nie dlatego, że „ktoś tak napisał/powiedział/przewidział” :smile:

Na razie jednak nie ma się co jeszcze „przejmować” zimą. Bowiem na kilka dni wraca prawdziwe lato, ale (na szczęście) już w nie tak ekstremalnej wersji jak w sierpniu. :smile:

temist
Gość
temist

Jakby sie trafiła super zima w Anglii, to prawdopodobnie w Polsce też byłaby super zima – ale super ciepła.

Przypomina mi się od razu kawał o Indianach co od dwóch lat drewno zbierali.

ArcticHaze
Gość
ArcticHaze

Oh, sorry. Już poprzednie wpisałem w ten wątek, a miała to być odpowiedź na pytanie z innego wątku. W sumie o ile letni Atlantyk może służyć do prognozowania zimowego NAO (a wielu od czasu tego artykułu [1] twierdzi, że da się) to powinniśmy mieć bardzo ciepłą zimę. Oto aktualny rozkład temperatur powierzchniowych świata: http://www.ospo.noaa.gov/data/sst/anomaly/2015/anomnight.9.14.2015.gif Ciepły obszar od Północnej Karoliny do granic Kanady jest jednym z najważniejszych predyktorów dodatniego zimowego NAO. Porównajcie z tym posterem: http://xtide.ldeo.columbia.edu/~visbeck/nao/poster/Hamilton.pdf Co ciekawe ozostałe elwmenty z artykułu [1] są też widoczne (ciepło na wschód od Grenlandii i zimno na południe od niej). Czyli Atlantyk głosuje za… Czytaj więcej »

lubelak
Gość

To przecież logiczne, że media komercyjne idą na klikalność bo z tego mają kasę….
Nie to co my:)

Radegast
Gość
Radegast

To już powoli robi się nudne… Abdusamatow & Co. co roku ogłaszają zimę stulecia, co media ochoczo podchwytują. Wartość takiej prognozy jest zerowa, ale kilkaność, oglądalność i sprzedaż rosną. A na wiosnę, gdy okazało się, że prognoza się nie sprawdziła cicho sza…

P.S. A nie łaska to zapytać specjalistów? Chociażby rumpologa :wink:
http://www.se.pl/wiadomosci/ciekawostki/widze-tu-upalne-lato_495005.html

Pawel
Gość
Pawel

Ale ten filmik od spodem ,,Czym jest El Ninio” rozbraja:D

TommyAst
Gość

This is every year and usually start in September. 1000-years coldest winter or similar. But this year not so much. Nobody from them can imagine 1000-year winter (ice on Nilus) or 100-year winter like 1956 and 1929, ice close to Venecia, Croatia, Istambul and many arctic days.

Lucas wawa
Gość
Lucas wawa

W mojej ocenie polega to po prostu na „trafianiu do skutku” – jak tym razem się nie sprawdzi, to stanie się to kiedyś indziej… Bo w końcu nie wszystkie zimy będą ciepłe…

ArcticHaze
Gość
ArcticHaze

Stare powiedzenie mówi, że zepsuty zegar też czasem pokazuje dobrą godzinę. Jednak nie wyciągałbym z tego wniosku, ze jest lepszy niż chodzący ;)

spec
Gość
spec

To chyba ostatni podryg wieszczów apokalipsy, albo kopalnie soli chcą nakręcić koniunkturę.