Narastająca dobowa suma opadu

Narastająca dobowa suma opadu

Narastająca dobowa suma opadu z systemu RainGRS (IMGW-PIB) jest dostępna pod tym adresem. Zakres podanych na obrazie dat dotyczy plików z sumami godzinowymi, tj. 2019-05-18 07:00 to opad za godzinę od 06UTC. Poniższa mapa określa więc sumę opadu za 4 godziny od 6:00UTC do 10:00UTC.

8 Replies to “Narastająca dobowa suma opadu”

  1. Bardzo dobrze, że ma to teraz miejsce głównie tam, gdzie do weekendu 11-12.05 bardzo mało padało.
   Dobrze też, że nie oznacza to permanentnego zachmurzenia. Bo w przerwie między opadami i burzami – zważywszy, że okresowo jest też pogodnie – można skorzystać i zaplanować aktywności poza “czterema ścianami” nie moknąc i nie narażając się na niebezpieczeństwo.

   1. stronka zacna jak wczorajsze i dzisiejsze wartości max opadów
    a jak się ma podsumowanie “GRS = Gauge + Radar + Sat” do zmierzonych w deszczomierzach wyników ? Nie wszyscy rozumieją tak skoplikowane całkowanie

 1. A u mnie znowu leje od 20ej.Taka burza mała.W sumie to codziennie leje.Ale dziś temp była idealna około 24 C.Cały dzień słoneczko i na wieczór burza.Tyle że tych opadów to już u mnie troche za dużo.

 2. I znowu przekłamanie ze stacji. Łódź stacja Lublinek podaje opad 0 za 24 godz , a u mnie o 7 rano burza z gradobiciem. Niektóre drogi gruntowe nieprzejezdne na styku Łódź-Zgierz – raptem 10 km w linii prostej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com