Nieudana zima stulecia

Nieudana zima stulecia

Czytając informacje z jesieni zeszłego roku na temat bieżącej zimy, nie można się oprzeć wrażeniu, że jest to najbardziej nieudana zima stulecia w historii. Można by rzec: porażka stulecia.

Tak zimę 2014/15 anonsowano w Wielkiej Brytanii:

2014-10-29_22-36-31 2014-10-30_14-42-09Okazji do kompromitacji nie przepuścił James Madden, który jesienią 2014 twierdził co następuje:

The worst-case and more plausible scenario could bring something on a similar par to the winter of 2009/2010, which was the coldest in 31 years, or an event close to 2010/2011, which experienced the coldest December in 100 years.

Wygląda na to, że pogoda znowu zakpiła sobie z wyznawców nadejścia Małej Epoki Lodowej.

Print Friendly, PDF & Email

12 Replies to “Nieudana zima stulecia”

 1. Oczywiście jeśli nie przyjmiemy ich najnowszego pomysłu, że ciepłe zimy podobnie jak zimne, jednako wskazują na nieuchronność rozpoczęcia Epoki Lodowej (dlaczego tylko małej???) już w najbliższy wtorek.

  To, że epoki lodowe zaczynają się gdy są zimne lata (miesiące letnie), a nie zimy, tak aby zeszłoroczny śnieg nie stopniał przez cały rok, to już najwyraźniej przekracza ich zdolności percepcji. Dodam, że mądrzejszy od nich był woźny w bibliotece Uniwersytetu Glasgow, który wpadł na to już 150 lat temu:
  http://en.wikipedia.org/wiki/James_Croll

 2. To fakt, że te zapowiedzi okazały się „niewypałem”, choć z drugiej strony…
  spośród różnych obszarów nadal ciepłej Europy, w ostatnim czasie to właśnie W i SW kontynentu najczęściej notował ujemne „anomalie” termiczne. Styczeń i luty na Wyspach nie odbiegały znacząco od termicznej „normy” – ani na minus, ani na plus.

 3. Nie wiem jak na Wyspach itd. ale przynajmniej u mnie – zima dała ciała na całej długości, hehe ;) Śnieg widziałem moze z 3 razy, z czego raz – jako 2 centymetrową warstwę na trawnikach. Dzieciaki sanek ani razu nie wyciagnęły z garażu. WIęc jak dla mnie – lipa, a nie zima :) Pozdrawiam serdecznie :)

 4. O, mamy nowego proroka epoki lodowej:
  http://krolowa-superstar.blog.pl/2015/03/04/wloski-klimatolog-ostrzega-epoka-lodowcowa-naprawde-powraca/
  Zwie się on Paolo Ernani. Czy to jest ktoś związany z tym nieudanym indeksem mającym przewidywać AO czy jeszcze inny genialny klimatolog?

  W każdym razie nie ma on absolutnie żadnego dorobku naukowego ani w dziedzinie klimatu ani słońca (tym się różni nawet od Abdusamatowa). Możliwe że jest to P.R. Ernani, specjalista od nawozów potasowych, ale nie jestem tego pewny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.