Ponad 30°C w Wielkiej Brytanii

Ponad 30°C w Wielkiej Brytanii

Zgodnie z prognozami, dziś w Wielkiej Brytanii wyjątkowo gorąco. Temperatury zapewne osiągną blisko 32°C – obecnie np. w Exeter temperatura wzrosła do 30.3°C. Wygląda na to, że tegoroczny lipiec będzie tam naprawdę ciepłym miesiącem, chyba że znacznie ochłodzi się w III dekadzie miesiąca. Co ciekawe – byłby to tam pierwszy ciepły miesiąc w tym roku – do tej pory wszystkie miesiące były chłodne, przy czym znacznie poniżej normy był tylko marzec. Aktualnie w serii CET rok jest o 0.79°C chłodniejszy od normy.

Print Friendly, PDF & Email

18 Replies to “Ponad 30°C w Wielkiej Brytanii”

 1. No właśnie oni smażą się w słoneczku a u nas beznadziejny chłód i do tego leje. Czemu ten wyż nie może ruszyć w Europę tylko trzyma się tych Wysp Brytyjskich? Podobno tak dobrze rozbudowane w pionie układy baryczne lubią sobie postać w jednym miejscu. Szkoda że akurat Anglikom. Mógłby tak sobie postać nad Polską. Te niże i opady potrzebne są na żniwa jak dziura w moście. Kiedy ten wyż ruszy się z miejsca, pewnie dopiero jak go jakiś ex huragan na Atlantyku przepchnie w nasze strony. Pozdrawiam. Marek

 2. @m-stawski
  Jakby nie patrzeć to im się trochę należy – jak napisał Piotr, od początku roku mieli temperatury poniżej normy :)

 3. @mjetek. A nam się nie należy??? Całą wiosnę począwszy od maja najpierw Ruskim i Finom upały a teraz Anglikom Hiszpanom i Francuzom. A u nas cały czas tylko umiarkowanie. Przydała by się taka sytuacja baryczna jak w sierpniu 1992 lub lipcu 1994. wtedy cała Europa miała upały jak jeden mąż. Nie było „wybrańców” jak teraz.) :smile:

 4. m-stawski – a nie uwazasz, ze dekada 2001-2010 nazbyt czesto obfitowala w upaly? juz dawno nie bylo w polsce chocby umiarkowanego lata, moze czas najwyzszy?

 5. tomek. Jak to dawno nie było?? A 2 lata temu??? Lipiec 2011 był wyjątkowo paskudny lało i było zimno Ten jest o niebo lepszy przede wszystkim 1 dekada była jak na razie bardzo fajna. :smile:

 6. Lato 2011 roku było gorące, czerwiec i sierpień były znacznie powyżej normy. Duża fala upałów była dopiero w III dekadzie sierpnia, co jest ewenementem. Jedynie przez lipiec 2011 większość osób zapamiętała tamten sezon letni jako nieudany.

 7. Wyjątkowo gorąco? W Londynie temperatury potrafiły przekroczyć nawet 35 stopni, więc ja nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

 8. @m-stawski
  Chodzą ploty, że pod koniec lipca/na początku sierpnia mają być silne upały. Problem w tym, ze te wieści głosi królowa na swym blogu a to jest niepewne źródło :)

 9. Prognozy „królowej” to są typu: lato będzie ciepłe a nawet gorące, ale czasem będzie tez chłodniej, temperatury to od 14 do 35 stopni:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.