2019/12/16 03:12

Ponad 30°C w Wielkiej Brytanii

Zgodnie z prognozami, dziś w Wielkiej Brytanii wyjątkowo gorąco. Temperatury zapewne osiągną blisko 32°C – obecnie np. w Exeter temperatura wzrosła do 30.3°C. Wygląda na to, że tegoroczny lipiec będzie tam naprawdę ciepłym miesiącem, chyba że znacznie ochłodzi się w III dekadzie miesiąca. Co ciekawe – byłby to tam pierwszy ciepły miesiąc w tym roku – do tej pory wszystkie miesiące były chłodne, przy czym znacznie poniżej normy był tylko marzec. Aktualnie w serii CET rok jest o 0.79°C chłodniejszy od normy.

Print Friendly, PDF & Email

18
Dodaj komentarz

Please Login to comment
15 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
bartekwalasekPiotr Djakóweestimjetekm-stawski Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
m-stawski
Gość
m-stawski

No właśnie oni smażą się w słoneczku a u nas beznadziejny chłód i do tego leje. Czemu ten wyż nie może ruszyć w Europę tylko trzyma się tych Wysp Brytyjskich? Podobno tak dobrze rozbudowane w pionie układy baryczne lubią sobie postać w jednym miejscu. Szkoda że akurat Anglikom. Mógłby tak sobie postać nad Polską. Te niże i opady potrzebne są na żniwa jak dziura w moście. Kiedy ten wyż ruszy się z miejsca, pewnie dopiero jak go jakiś ex huragan na Atlantyku przepchnie w nasze strony. Pozdrawiam. Marek

mjetek
Gość
mjetek

@m-stawski
Jakby nie patrzeć to im się trochę należy – jak napisał Piotr, od początku roku mieli temperatury poniżej normy :)

m-stawski
Gość
m-stawski

@mjetek. A nam się nie należy??? Całą wiosnę począwszy od maja najpierw Ruskim i Finom upały a teraz Anglikom Hiszpanom i Francuzom. A u nas cały czas tylko umiarkowanie. Przydała by się taka sytuacja baryczna jak w sierpniu 1992 lub lipcu 1994. wtedy cała Europa miała upały jak jeden mąż. Nie było „wybrańców” jak teraz.) :smile:

tomek
Gość
tomek

m-stawski – a nie uwazasz, ze dekada 2001-2010 nazbyt czesto obfitowala w upaly? juz dawno nie bylo w polsce chocby umiarkowanego lata, moze czas najwyzszy?

m-stawski
Gość
m-stawski

tomek. Jak to dawno nie było?? A 2 lata temu??? Lipiec 2011 był wyjątkowo paskudny lało i było zimno Ten jest o niebo lepszy przede wszystkim 1 dekada była jak na razie bardzo fajna. :smile:

Lukasz160391
Gość
Lukasz160391

Lato 2011 roku było gorące, czerwiec i sierpień były znacznie powyżej normy. Duża fala upałów była dopiero w III dekadzie sierpnia, co jest ewenementem. Jedynie przez lipiec 2011 większość osób zapamiętała tamten sezon letni jako nieudany.

Michał
Gość
Michał

Wyjątkowo gorąco? W Londynie temperatury potrafiły przekroczyć nawet 35 stopni, więc ja nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

bartekwalasek
Gość

Wp.pl zmyśliła artykuł, że będzie ciężka zima przez… pożary w Kanadzie. No fajnie, chcemy się potruć

mjetek
Gość
mjetek

@m-stawski
Chodzą ploty, że pod koniec lipca/na początku sierpnia mają być silne upały. Problem w tym, ze te wieści głosi królowa na swym blogu a to jest niepewne źródło :)

Michał
Gość
Michał

Królowa płci męskiej? Prognozy długoterminowe na tym blogu to jest jedna wielka pomyłka.

m-stawski
Gość
m-stawski

@mjetek, Michał. Fusy GFSa też widzą te upały zobaczymy jak to się za tydzxień wyklaruje

mjetek
Gość
mjetek

@m-stawski
No dokładnie.

Piotrze, napiszesz coś o porze letniej w latach 1976 – 1980?

eesti
Gość
eesti

Prognozy „królowej” to są typu: lato będzie ciepłe a nawet gorące, ale czasem będzie tez chłodniej, temperatury to od 14 do 35 stopni:)

bartekwalasek
Gość

Piotr Dijaków, czy dodasz coś na blogu?? Niedługo będą upały

bartekwalasek
Gość

Silne upały królowej się jednak sprawdziły :sad: