Powódź w Syrakuzach

Powódź w Syrakuzach

Nad ranem wyjątkowo silna burza przeszła nad Syrakuzami (Sycylia). W wyniku bardzo intensywnych opadów znaczna część miasta została zalana. W dniu wczorajszym podobna sytuacja miała miejsce w na greckiej Samotrace, gdzie władze zostały zmuszone do ogłoszenia stanu wyjątkowego. Tam burza doprowadziła do lokalnych osunięć ziemi, wyspę opuściła też część spędzających tam urlop turystów.

Poniżej zdjęcia z Syrakuz (zdj. Tamara Saccuzzo, Massimo Cristallini. Źródło: MeteoNetwork).[xyz-ips snippet=”s2-ad”]

Na greckiej wyspie Samotraka w poniedziałek w nocy burza doprowadziła m.in. do zawalenia się ścian ratuszu miejskiego. Nastąpiły przerwy w dostawach elektryczności i wody pitnej. na szczęście nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

Zdjęcia, źródło: http://www.keeptalkinggreece.com

[xyz-ips snippet=”s1s1z-ads”]

 

Print Friendly, PDF & Email

One Reply to “Powódź w Syrakuzach”

  1. Ciekawe ile została przekroczona norma opadów miesieczna przez te kilka godzin.I tu sie nasuwa pytanie czy wyższe warstwy atmosfery (a wiec te które odpowiadaja za opady) ogrzewaja sie proporcjonalnie do powierzchniowych ? I czy przy takich burzach nie jest to przypadkiem wina meandrujacego jetstreamu i zetkniecie mas powietrza które normalnie sie nie mieszaja? (Ktoś coś wie lub czytał ?)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.