2020/02/26 19:02

Sytuacja aktualna

Największy poryw wiatru odnotowano jak do tej pory w Poznaniu: 99 km/h (27.5 m/s, co w depeszach zostanie zaokrąglone do 28 m/s, czyli 101 km/h). Na stacji położonej bezpośrednio na płycie lotniska, z której przekazywana jest depesza METAR wiało jeszcze mocniej: 56 węzłów, czyli 103.7 km/h. Lokalnie na radarze opadów widać, że miejscami tworzą one liniowe struktury. Jedna z takich struktur zbliża się do Wrocławia – podczas przechodzenia tej strefy opadów wiatr w porywach może osiągać wartości zbliżone do tych z Poznania. Ogólnie jak na razie porywy są niższe od tych z 5 października – przeważnie notuje się do 25-26 m/s (90 – 94 km/h)

Poniżej – radar IMGW (pogodynka.pl).

[xyz-ips snippet=”s2-ad”]

Print Friendly, PDF & Email

6
Dodaj komentarz

Please Login to comment
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Arctic Haze ☀️Lucas wawaMaciej z WrocławiaTytus Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Tytus
Gość
Tytus

No właśnie to się ceni…
Wczorajszy PPW ( ten co wylądował w koszu) powiedział o PAP
Czemu w takich sytuacjach konglomerat: meteomodel, meteoprognoza, łowców burz i śnieżyc, IMGW itp nie ma przedstawiciela w PAP – może z czasem Ktoś tam zmądrzeje
albo może My zdołamy się przebić?

Maciej z Wrocławia
Gość
Maciej z Wrocławia

Wrocław – 115 km/h, 31,7 m/s o 6 utc

Lucas wawa
Gość
Lucas wawa

Teraz faktycznie najmocniej wieje na W/SW kraju. Natomiast na N/NE ciśnienie bardzo niskie i jeszcze spada. W skali całego kraju najgorsze chyba dopiero przed nami…

Lucas wawa
Gość
Lucas wawa

Wygląda na to, że najniższe ciśnienie w tym wtórym (docelowo głównym) ośrodku niżowym przytrafi się nad NE Polską dzisiaj około południa i będzie jednym z najniższych w historii nad naszym krajem (ok. 965 hPa). Natomiast najsilniejsze porywy w wielu regionach kraju dopiero przed nami, tzn. dzisiejszego popołudnia – dobrze chociaż, że to niedziela… Bardzo wietrzny ma być też poniedziałek, zwłaszcza na E kraju. Tuż przed Wszystkimi Świętymi będzie co sprzątać. Najważniejsze, aby obyło się bez ofiar… I jak wcześniej sygnalizowano miejscami pojawią się pierwsze tej jesieni opady także stałe (choć poza górami bez „szans” na utrzymanie się), a podczas rozpogodzeń… Czytaj więcej »

Arctic Haze ☀️
Editor
Noble Member

Dwie osoby rzeczywiście już zginęły w Polsce. W obu przypadkach samochody i „konary”.

Arctic Haze ☀️
Editor
Noble Member

Nawiasem mówiąc na naszych rodaków żadna ilość ostrzeżeń nie pomoże. W Gdańsku dla bezpieczeństwa zamknięto dziś cmentarze komunalne, a idioci (bo jak inaczej ich nazwać) informują się na forach gdzie bocznej furtki zapomnieli zamknąć.