2020/02/26 23:02

Trzęsienie ziemi i tsunami

Dwa silne trzęsienia ziemi nawiedziły dziś okolice indonezyjskiej wyspy Celebes. Wg USGS hipocentrum pierwszego trzęsienia ziemi (mag 6.1) miało miejsce na głębokości 18 kilometrów, drugie trzęsienie miało magnitudę aż 7.5 i wystąpiło na głębokości 10 km.

Źródło: USGS

Źródło: USGS

W mediach pojawiły się informacje o silnym tsunami, jednakże na tę chwilę nie wiadomo, czy są one wiarygodne. Jeśli istotnie tsunami miało miejsce, liczba ofiar z pewnością ulegnie zwiększeniu, tym bardziej, że wg oficjalnych źródeł wcześniej ostrzeżenie przed tsunami odwołano.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

9
Dodaj komentarz

Please Login to comment
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
GrzybiarzArctic Haze ☀️LeszekMchochlikzaciekawiony Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

W mediach ten temat nie istnieje. Mówi się tylko o medikanie, który ma uderzyć w Grecję.

Radek
Gość
Radek

Dostałem powiadomienie o trzęsieniu z aplikacji Volcanoes & Earthquakes. Teraz jest sporo raportów „I-felt-it” mówiących o wstrząsach, ale nic o tsunami. Myślę, że te filmiki na youtube to click-baity, i są z tsunami z 2004 roku, prawdopodobnie z Aceh w Indonezji. Obym miał rację.

martin87
Gość
martin87

W dzisiejszym świecie tak skomunikowanym jest taki problem z rzetelną informacją co się tam wydarzyło?

zaciekawiony
Gość
chochlik
Gość
chochlik

Gdzieś tam nieśmiało w portalach na dalekich pozycjach pojawiają się informacje o trzęsieniu i tsunami. Jeśli tych kilka filmów widocznych w sieci to nie mistyfikacja (a trudno podejrzewać by było inaczej) to obecne szacunki mówiące o jednej osobie zabitej i 5 rannych jutro rano (wg. czasu indonezyjskiego) prawdopodobnie zostaną brutalnie zweryfikowane. Chyba, że po tragedii z 2004 roku poprawiono znacznie alarmy dotyczące tsunami, a i sami ludzie zachowują się bardzo przezornie.

chochlik
Gość
chochlik

Czyli jednak wariant pesymistyczny:

Przynajmniej 384 zabitych i ponad 350 rannych – to najnowsze oficjalne dane po trzęsieniu ziemi i tsunami, które przeszło wczoraj w mieście Palu i okolicach, na indonezyjskiej wyspie Sulawesi, podaje BBC

Informacja nadal któraś tam w kolejności – na wp.pl nawet.. ostatnia. Teraz należy wyobrazić sobie podobną liczbę ofiar np. jako efekt trzęsienia ziemi w Los Angeles. Już widzę oczyma wyobraźni te całodobowe studia specjalne we wszelkich polskich nius-telewizjach, dziestki gości – „ekspertów” oraz wielkie czerwone banery na portalach w stylu NIEWYOBRAŻALNA TRAGEDIA W USA i kilka pierwszych tematów skupiających się wyłącznie na tym wydarzeniu..

LeszekM
Gość
LeszekM

Prawdopodobnie liczba ofiar będzie rosła wykładniczo. W ciągu dnia wzrosła dwukrotnie, z czterystu do ponad ośmiuset.

Grzybiarz
Gość
Grzybiarz

Wąsaty zbrodniarz mawiał, że „śmierć jednego to tragedia, miliona to już tylko statystyka”. To tsunami jest mało „atrakcyjne” z punktu widzenia „klikliwości” i sensacji. Dlatego nie rozpisują się. Lepiej skupić się nad czymś, co da większą ilość odsłon/mamony. Świat jedzie po równi pochyłej, przyspieszając, bo dochodzi jeszcze grawitacja…

Arctic Haze ☀️
Editor
Noble Member

Mówi się, że liczba ofiar może iść w tysiące. Nie wiadomo nie tylko ile osób zostało zmyte do morza ale także ile jest pogrzebanych pod budynkami jakie się zawaliły.