2020/02/27 21:02

Zimy brak

Po zimnym październiku pierwsze dni listopada przynisły znaczące ocieplenie. A miało być tak zimowo…

Bajania mediów na temat mroźnej i szybkiej zimy okazały się po raz kolejny guzik warte. Co prawda październik był zimny, ale nie doświadczyliśmy zapowiadanego ataku zimy. Co więcej – początek listopada okazał się wyjątkowo ciepły (wczoraj zanotowano niemal 20 stopni Celsjusza) , dziś będzie podobnie. A jeszcze 30 września mogliśmy przeczytać te słowa:

W połowie października spadnie pierwszy śnieg, a w listopadzie zima będzie już w pełni. Scenariusz przewidujący wczesne nadejście zimy na terenie Polski potwierdzają m.in. Amerykanie z Agencji Badania Oceanu i Atmosfery, którzy publikują prognozę sezonową dla wybranych rejonów świata.

Jak zwykle w takich przypadkach, także i tutaj wkradły się błędy, bowiem wspominane NOAA prognozowało jedynie tyle, że nadchodzące miesiące będą się odznaczały temperaturami poniżej normy wieloletniej. O żadnym pierwszym śniegu, ani -30 stopniach w listopadzie nie było mowy. Również październik nie był rekordowo zimny – mroźniej było chociażby w 2003 roku.

Wydaje się, że cała histeria na temat niewiarygodnie mroźnej zimy (czy też „zimy tysiąclecia”), jaka wybuchła w ostatnich miesiącach ma swoje źródło w bajaniach autorów „Globalnej Świadomości” na temat zaniku Golfsztromu. Po raz kolejny okazało się więc ile warte są „rewelacje” ekspierdów z „Globalnej Świadomości”, bowiem na razie wygląda na to, że pierwszy śnieg spadnie o czasie – co najmniej o miesiąc później, niż w roku ubiegłym. Nic również nie wskazuje, by nadchodząca zima miała być zimą tysiąclecia.

Podsumowanie odchyleń temperatury października w Europie Środkowej za kilka dni.

Print Friendly, PDF & Email

4
Dodaj komentarz

Please Login to comment
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Piotr DjakówPawelpapa Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
papa
Gość
papa

Kolejna teoria GŚ do kubła.
Ciekawe czy mądrze skomentują to w Globalnej, czy standardową napiszą dużo o niczym wyzywając ludzi od agentów tajnych jaszczurów.

Pawel
Gość
Pawel

Witam mam pytanko o jakim czasie Pan wspomina ,gdy mowa o opadach sniegu .Rozumiem listopad ale czy mozna wstepnie kiedy .Dzieci zyc mi nie daja pozdrawiam.

Pawel
Gość
Pawel

Tyle czasu jeszcze . Dzieki czekam na nowe lepsze wiesci o zime.